Připravujeme

Fotografická výstava členů Fotoklubu Praha – Láska k fotografii
 
Srdečně Vás zveme na výstavu fotografií našich členů do Galerie centra FotoŠkoda, která proběhne od 16. 9. do 28. 9. 2019. Název výstavy odkazuje na motto našeho klubu „Láska a pokora k fotografii“. Témata jsou velmi různorodá, tak jako naši členové. Přesto nás spojuje právě naše vidění světa přes hledáček fotoaparátu. Přijďte se podívat, jak svět vidí členové našeho klubu.
 
 
 
 

Od 16. 9. do 28. 9. 2019

Galerie Centrum Fotoškoda – Vodičkova 37, 110 00 Praha 1

Vstupné:  zdarma


Beseda s fotografem Jozefem Danyim 

Jozef Danyi (*1969) žije a pracuje v malebném městě Bruntál . Specializuje se především na portrétní fotografii, a jeho tvorba je charakterizována široce otevřenou clonou a dramatickým využitím světla, ale i citlivostí a smyslností. Od roku 2012 se aktivně podílí na Mezinárodním fotografickém salonu, kde dosud získal 56 významných ocenění v 31 zemích na pěti kontinentech. V roce 2013 reprezentoval naši zemi ve Světovém fotografickém poháru, který spoluorganizoval také FEP (Federace evropských fotografů). Stejná federace ho v roce 2014 kvalifikovala pro evropské fotografy (EP) na období 2014 – 2018 a současně mu udělila titul EP. Publikoval své fotografie, např. v knize Smyslná fotografie, vydání I a III (Francie, Paříž) nebo v publikaci PX3 – PRIX DE LA PHOTOGRAPHIE PARIS 2015 a v mnoha dalších mezinárodních fotografických katalozích. V České republice představil svou produkci v časopisech DIGIfoto, FotoVideo nebo Instinkt. Je aktivním členem České federace umělecké fotografie (CFFU) a Mezinárodní federace fotografického umění (FIAP), která mu udělila titul Artiste FIAP (AFIAP v roce 2014) a v roce 2017 titul Excellence FIAP (EFIAP). 

V úterý 10. 10. 2019, 18:00

V Jámě 1, Praha 1, v  prostorách FOTOANGELO s. r. o.

Vstupné: 100 Kč, pro členy Fotoklubu Praha zdarma

Přihlásit se můžete emailem na info@fotoangelo.cz


Beseda s fotografem Terezou z Davle 

Dětství a mládí strávila Tereza v Davli u Prahy, odtud také vznikl její pseudonym. Fotografuje od osmnácti let, převážně na analog, využívá přirozeného osvětlení, snímky většinou sama zvětšuje. Specializuje se na černobílou glamour fotografii, převážně portrét a akt. Vystavuje od roku 1997, počátky její fotografické dráhy jsou spojeny s kultovním pražským barem a galerií Kamzík. Žije a pracuje Praze a Českém Krumlově.
Pravidelně se zúčastňuje veletrhu fotografie Prague Photo. Vystavovala v Argentině, Paraguayi, Rakousku, USA a na Slovensku. Pořádá autorské tvůrčí dílny a workshopy. 

Spolupracovala např. s časopisy Harperʼs Bazaar, Menʼs Health nebo Playboy.
 

V úterý 12. 11. 2019, 18:00

V Jámě 1, Praha 1, v  prostorách FOTOANGELO s. r. o.

Vstupné: 100 Kč, pro členy Fotoklubu Praha zdarma

Přihlásit se můžete emailem na info@fotoangelo.cz