Připravujeme

Beseda s fotografem Jozefem Danyim

Jozef Danyi (*1969) žije a pracuje v malebném městě Bruntál . Specializuje se především na portrétní fotografii, a jeho tvorba je charakterizována široce otevřenou clonou a dramatickým využitím světla, ale i citlivostí a smyslností. Od roku 2012 se aktivně podílí na Mezinárodním fotografickém salonu, kde dosud získal 56 významných ocenění v 31 zemích na pěti kontinentech. V roce 2013 reprezentoval naši zemi ve Světovém fotografickém poháru, který spoluorganizoval také FEP (Federace evropských fotografů). Stejná federace ho v roce 2014 kvalifikovala pro evropské fotografy (EP) na období 2014 – 2018 a současně mu udělila titul EP. Publikoval své fotografie, např. v knize Smyslná fotografie, vydání I a III (Francie, Paříž) nebo v publikaci PX3 – PRIX DE LA PHOTOGRAPHIE PARIS 2015 a v mnoha dalších mezinárodních fotografických katalozích. V České republice představil svou produkci v časopisech DIGIfoto, FotoVideo nebo Instinkt. Je aktivním členem České federace umělecké fotografie (CFFU) a Mezinárodní federace fotografického umění (FIAP), která mu udělila titul Artiste FIAP (AFIAP v roce 2014) a v roce 2017 titul Excellence FIAP (EFIAP).

V úterý 10. 10. 2019, 18:00

V Jámě 1, Praha 1, v  prostorách FOTOANGELO s. r. o.

Vstupné: 100 Kč, pro členy Fotoklubu Praha zdarma

Přihlásit se můžete emailem na info@fotoangelo.cz

Beseda s fotografem Terezou z Davle

Dětství a mládí strávila Tereza v Davli u Prahy, odtud také vznikl její pseudonym. Fotografuje od osmnácti let, převážně na analog, využívá přirozeného osvětlení, snímky většinou sama zvětšuje. Specializuje se na černobílou glamour fotografii, převážně portrét a akt. Vystavuje od roku 1997, počátky její fotografické dráhy jsou spojeny s kultovním pražským barem a galerií Kamzík. Žije a pracuje Praze a Českém Krumlově.
Pravidelně se zúčastňuje veletrhu fotografie Prague Photo. Vystavovala v Argentině, Paraguayi, Rakousku, USA a na Slovensku. Pořádá autorské tvůrčí dílny a workshopy.

Spolupracovala např. s časopisy Harperʼs Bazaar, Menʼs Health nebo Playboy.

V úterý 12. 11. 2019, 18:00

V Jámě 1, Praha 1, v  prostorách FOTOANGELO s. r. o.

Vstupné: 100 Kč, pro členy Fotoklubu Praha zdarma

Přihlásit se můžete emailem na info@fotoangelo.cz