Připravujeme

Fotovýlet na hřbitov bláznů

Bohnický ústavní hřbitov je bývalý hřbitov nacházející se v severní části Prahy 700 metrů západně od Psychiatrické nemocnice v Bohnicích. Hřbitov měří přibližně 2,5 ha a vstupuje se do něj dvěma branami (hlavní ze západu a vedlejší z východu). Celkem je zde něco kolem 4200 hrobů.

Bohnický „hřbitov bláznů“ je údajně místem s nejnegativnější energií v Česku, kde se dějí záhadné věci. Podaří se nám zachytit tajemno na našich fotografiích?

Hřbitov bláznů, Praha – Bohnice

Beseda s fotografkou Terezou z Davle

Dětství a mládí strávila Tereza v Davli u Prahy, odtud také vznikl její pseudonym. Fotografuje od osmnácti let, převážně na analog, využívá přirozeného osvětlení, snímky většinou sama zvětšuje. Specializuje se na černobílou glamour fotografii, převážně portrét a akt. Vystavuje od roku 1997, počátky její fotografické dráhy jsou spojeny s kultovním pražským barem a galerií Kamzík. Žije a pracuje Praze a Českém Krumlově.

Pravidelně se zúčastňuje veletrhu fotografie Prague Photo. Vystavovala v Argentině, Paraguayi, Rakousku, USA a na Slovensku. Pořádá autorské tvůrčí dílny a workshopy.

Spolupracovala např. s časopisy Harperʼs Bazaar, Menʼs Health nebo Playboy.

V úterý 12. 11. 2019, 18:00

V Jámě 1, Praha 1, v  prostorách FOTOANGELO s. r. o.

Vstupné: 100 Kč, pro členy Fotoklubu Praha zdarma

Přihlásit se můžete emailem na info@fotoangelo.cz

Vánoční setkání Fotoklubu Praha

Opět se setkáme. Co nás čeká: skvělá atosféra, dobré pití a občerstvení, příjemná kapela a vánoční pohoda.

Slovenský dům v Praze

Beseda s fotografem Milošem Nejezchlebem

Český fotograf Miloš Nejezchleb se zaměřuje na konceptuální fotografickou práci pouze 3 roky; nicméně již získal několik ocenění. Je absolutním vítězem soutěže Nikon Calendar 2018 Contest, stříbrným medailistem ceny Fine Art Photography Award v Londýně a Double Trierenberg Super Circuit Gold Medalist. V říjnu 2018 byl nominován na cenu Czech Press Photo v kategorii Lifestyle Single. Nejcharakterističtějším rysem jeho fotografií jsou nápadně barevné prvky s jasným zaměřením na umění fotografie.

V úterý 12. 3. 2020, 18:00

Vstupné: 100 Kč, pro členy Fotoklubu Praha zdarma